Albinas Batavičius „Fotografija Tauragėje“

Pirmaisiais fotografijos gyvavimo metais Lietuvoje fotografų atsirado ir Tauragėje. Daugelis iš jų buvo gana garsūs. Peržiūrėjus didelį pluoštą iš to laikmečio išlikusių Tauragės nuotraukų, atvirukų, matyti, kad dažniausiai Tauragę, jos apylinkes ir čia gyvenusius žmones tais laikais fotografuodavo M. B. Gofer, S. Zolinas, „Rugiagėlė”, M. Ehrhadt, V. Kuprevičius, B. Buračas, Ad. Varnas, D. Šragė, H. Grinbergas, Birutė, Pr. Kairys, E. Konienė, H. Rubinas, Kostas Cierpinskis, Kühlewindit, J. Meškerys, St. Butkus.

Leido atvirukus ir juos platino „Sandoros” knygynas Klaipėdoje, knygų ir rašmenų parduotuvė S. M. Zilberman, Georg Stilke, Verlagsbuchhandlung, Berlin, N. W7; „Izd. Centr. Aptekarsk. Mag. G. R. Klenickago”.

Daugelis Pirmojo pasaulinio karo metų laikotarpio foto atvirukų apie Tauragę išleistos Klaipėdoje (tuo metu vadintoje Memel) ir Tilžėje. Tuo čia užsiėmė Pavlovskis. K. Cierpinskio fotografuoti atvirukai išleisti Žagarėje.

Labai daug atvirukų ir ypač nuotraukų tais laikais buvo spausdinama nenurodant autorystės: ant nuotraukų nėra fotografų, kitų jas dariusių asmenų pavardžių, nenurodyta vietovė ir data, pagal kurią galėtume nustatyti, kada ir kur vienas ar kitas vaizdas užfiksuotas. Dėl to daugelis fotografijų ir atvirukų šiandien jau nebylios – išliko tik vaizdas. Nepaisant to, vertingos ir šios fotografijos, nes pagal jas galime susidaryti vaizdą, kaip tais laikais žmonės gyveno, kokia buvo miestų ir kaimų architektūra. Tokiose nuotraukose užfiksuota ir daug gražių gamtos peizažų.

Nuotraukoje – Atvirlaiškis „Sugriautas tiltas prie Tauragės“. Apie 1915 m. Fotografas nežinomas

Smush Image Compression and Optimization