Bronius Radeckas – tautodailininkas (puodžius). Gimė 1918 m. birželio 20 d. Kuršėnuose (Šiaulių r.), mirė 2014 m. gruodžio 25 d. ten pat.
1979 m. jis buvo pripažintas trečiuoju Lietuvos puodžių puodžiumi, o 1983 m. tapo Visų amatų dienos laureatu. 1987 m. išrinktas antrojo sąjunginio liaudies meno festivalio laureatu. Jis yra pirmojo keramikos muziejaus Lietuvoje įkūrėjas.
B. Radeckas, būdamas dvylikos metų, tapo kaimynystėje gyvenusio puodžiaus Mykolo Vijūno parankiniui. Iš pradžių žiedė buities daiktus (lėkštes, vazonus, ąsočius), vėliau pradėjo kurti ištisą keramikos kūrinių pasaulį: dekorayvines vazas, šviestuvus, vazas–alpinariumus ir kt. Greitai į keramikos meną įsijungė visa Radeckų dinastija: žmona Bronė (šiuo metu jau mirusi) ir sūnus Vaclovas. 1966 m. B. Radeckas priimtas į Lietuvos tautodailininkų sąjungą. Savo kūrinius jis yra eksponavęs daugiau negu pusšimtyje tautodailės parodų. 2002 m. jam suteiktas Kuršėnų miesto garbės piliečio vardas.
Šiaulių rajono viešoji biblioteka skelbia, kad „Žiedė jis ir servizus, vazeles gėlėms, ažūrinius krepšelius, suvenyrinius indus su kaukių motyvais, rečiau – tradicinius ąsočius, lėkštes.
1987 m. savo sodyboje Kuršėnuose, buvusiame pagalbiniame pastate, tautodailininkai Bronė ir Bronius Radeckai, įrengė keramikos muziejų. Jame eksponuojami šeimos sukurti darbai: įvairiausio dydžio vazos ir vazelės, ažūriniai krepšeliai, suvenyriniai indai su kaukių motyvais, ąsočiai, žvakidės, lėkštutės. Garbingoje vietoje stovi puodžių karaliaus karūna. Puodžiai dalyvavo daugybėje liaudies meno parodų, mugių, konkursų. Apie meistrų darbus byloja muziejuje eksponuojami diplomai, padėkos raštai, nuotraukos. Muziejuje sukaupta per 550 eksponatų. Muziejų lanko ne tik rajono, Lietuvos žmonės, jame pabuvojo svečių iš daugelio pasaulio šalių. Muziejus tapo ne tik miesto įžymybe, tai svarbus ir visos Lietuvos tautodailės faktas.“