Pilibaitytė (Mia) Vilija

 

Vilija Pilibaitytė (Mia) – dainininkė, dainų autorė, televizijos laidų vedėja ir aktorė.

Gimė 1983 m. liepos 19 d. Skuodo rajono Kaukolikų kaime. Kaip dailininkė karjerą pradėjo 2004–2005 metais. Iš pradžių buvo pritariančioji dainininkė, o 2004 m. pavasarį debiutavo solo atlikdama dainą „Kiekvienam“. Tų pačių metų vasarą buvo sukurtas jos radijo singlas „Aš krentu“. Tada pasirašė kontraktą su viena iš didžiausių Lietuvos įrašų kompanijų „Melodija“, pradėjo įrašinėti savo debiutinį albumą. 2005 m. pavasarį radijo stočių klausytojams pristatė didelio populiarumo sulaukusią dainą „Nešk mane“, kurią įrašė kartu su T-Nes pseudonimu prisidengusiu Vilniaus „Lietuvos ryto“ žaidėju krepšininku Tyrone Nesby. Kartu su juo vėliau įrašė dar vieną bendrą kūrinį, pavadintą „Ar tu tai žinai?“.

Vasaros viduryje Mia radijo stočių klausytojus nustebino SEL hito „Sapnai“ cover versija. Atlikėjos pastangos neliko nepastebėtos šios grupės lyderio Egidijaus Dragūno, kuris jai pasiūlė sudainuoti kelis kūrinius naujame atgimstančios grupės SEL albume. Publika puikiai įvertino vieną iš bendrai įrašytų dainų „Muzika“, kuri buvo atlikta ne viename renginyje, o 2007 m. „Bravo“ apdovanojimuose jie buvo pripažinti geriausios dainos atlikėjais. 2007 m. „Vaikų balso“ apdovanojimuose atlikėja buvo nominuota metų atlikėjos nominacijoje.

Tais pačiais metais Mia įrašė dainą „Yra, kaip yra“, kuri vėliau „Radiocentro“ apdovanojimuose buvo pripažinta geriausia metų daina, o 2008 m. „Vaikų balso“ apdovanojimuose Mia tapo metų dainininke ir geriausios dainos atlikėja.

2007 m. išleido studijinį albumą „Yra kaip yra“.

Vėliau ji dalyvavo LNK projekte „Žvaigždžių duetai“ su Valdu Vižiniu, bet duetas iškrito jau ketvirtą savaitę. Netrukus atikėja dalyvavo projekte „Kaimo grožybės“ ir vedė realybės šou „Trečias nereikalingas“. Taip pat įrašė dainas „Kalta“ ir „Apie tave“, kurios irgi sulaukė didelio populiarumo. 2009 m. „Vaikų balso“ apdovanojimuose buvo nominuota kaip metų atlikėja, o gegužės mėnesį laimėjo LNK muzikinį projektą „Žvaigždžių duetai“, kur dainavo su TV laidų vedėju Giedriumi Leškevičiumi. Tų pačių metų vasarą Mia pasirodė TV3 projekte „Žvaigždžių karai“ bei kartu su Edmundu Kučinsku vedė televizijos laidą „Muzikos karuselė“. 2009 m. lapkričio mėnesį pasirodė jos antrasis albumas – „Stiklo namai“.

2010 m. su Panevėžio choru ji dalyvavo TV3 muzikiniame konkurse „Chorų karai“, kur užėmė 3-iąją vietą, o „Vaikų balso“ apdovanojimuose vėl pelnė geriausios atlikėjos titulą. Rudenį Mia kartu su Marijonu Mikutavičiumi vedė laidą „Muzikos čempionų taurė“.

2011 m. vykusiuose žurnalo „Žmonės“ apdovanojimuose atlikėja buvo nominuota metų viršelio merginos ir metų žvaigždės nominacijose. Sausio mėnesį kartu su Marijonu Mikutavičiumi ir Mantu Jankavičiumi sudainavo dainą „Nebetyli sirgaliai“, kuri nugalėjo naujojo Lietuvos krepšinio himno rinkimuose. Vėliau dalyvavo apdovanojimų „Vaikų balsas 2011“ atrankoje ir pateko tarp trijų nominančių į vaikų metų atlikėjos apdovanojimą.

Balandžio 26–liepos 5 d. per TV3 buvo rodomas serialas „Kas nori nužudyti Mią?“, paremtas tikrais pastarojo pusmečio atlikėjos gyvenimo įvykiais. Seriale Mia vaidino pati save. Serialui buvo sukurta daina „Apkabink“, kurią atliko taip pat pati atlikėja. Daina tapo serialo garso takeliu. Birželio mėnesį pasirodė angliška Mios, Marijono Mikutavičiaus ir Manto Jankavičiaus dainos „Nebetyli sirgaliai“ versija „Celebrate Basketball“, kuri tapo oficaliu rugpjūčio 31–rugsėjo 18 d. Lietuvoje vykusio 2011 m. Europos krepšinio čempionato himnu. Dainai buvo nufilmuotas ir vaizdo klipas.

Rugsėjo mėnesį Mia pradėjo dalyvauti LNK šokių projekte „Kviečiu šokti“, kur jos partneris buvo profesionalus šokėjas Andrius Uksas (vėliau juo tapo kitas šokėjas – Adomas Norkūnas). Ji sudalyvavo ir tos pačios televizijos projekte „Dainuok, jei gali“.

2012 m. M.A.M.A. apdovanojimuose 2011 m. Mia kartu su Marijonu Mikutavičiumi ir Mantu Jankavičiumi buvo apdovanota metų vaizdo klipo kategorijoje už vaizdo klipą „Nebetyli sirgaliai“. Taip pat specialiai ceremonijai buvo suburta šešių atlikėjų grupė LT United Woman, kurią sudarė Mia, Asmik Grigorian, Irūna Puzaraitė, Natalija Bunkė, Rūta Ščiogolevaitė bei viena grupės „Electric Ladies“ narių.

Nuo metų pradžios iki gegužės pabaigos atlikėja su Giedriumi Leškevičiumi vėl dalyvavo „Žvaigždžių duetų“ 6-ajame sezone „Lemiama kova“. Duetas pateko į finalą.

Rudenį Mia dalyvavo BTV projekte „Muzikinė kaukė“, pateko į šou finalą, kriame užėmė antrą vietą.

 

Naudota literatūra:

  1. „Mia“, Laisvoji enciklopedija: https://lt.wikipedia.org/wiki/Mia.

Smush Image Compression and Optimization