Rekys Mykolas 

Dainininkas. Gimė 1939 m. sausio 26 d. Ariogaloje Raseinių r.). 1964 m. baigė Pavlodaro (Kazachstanas) Čaikovskio aukštesniąją muzikos mokyklą. Nuo 1964 m. – Kauno muzikinio teatro solistas. Yra sukūręs apie 80 vaidmenų operetėse, miuzikluose, operose, ir muzikinėse komedijose.
Išsamus straipsnis apie Mykolą Rekį paskelbta 2009  m. Kaune Arx Baltica leidyklos spaudai parengtoje knygoje „Kauno valstybinis muzikinis teatras“ (straipsnio autorė Lina Stankevičiūtė. 
Pats M. Rekys apie savo kelią į muziką taip yra apibūdinęs: „Aš turėjau balsą. Jis buvo skambus, aštrus, todėl demonstravau jį dar darželyje, mokykloje. Kai sukako 14 m., pradėjau savo balso gėdytis. Ir, nepaisydamas to, kad visi man prognozavo solisto karjerą, lygino su Kipru Petrausku, aš numojau ranka į tokias kalbas. Sulaukęs 17 m. išvažiavau į Kazachstaną, Pavlodaro miestą, kur dirbau mūrininku, šaltkalviu, santechniku. […]

Po darbo norėdavosi užsiimti prasminga kūrybine veikla. Nuėjau į Pavlodaro kultūros namus, kur vykdavo dramos būrelio užsiėmimai, paprašiau, kad mane priimtų. Netikėta, tačiau statomame spektaklyje iš karto gavau pagrindinį vaidmenį. Tame vaidinime buvo scena prie upės, kurios metu aktoriai turėjo dainuoti, todėl mokytis dainų mus nusiuntė į muzikos mokyklą. Po repeticijos prie manęs priėjo koncertmeisterė ir pasakė, kad turiu balsą, galiu dainuoti profesionaliai ir pasiūlė pasimokyti. Sutikau.“
Muzikos mokyklą lankė vakarais.
Po močiutės laidotuvių iš Lietuvos sugrįžęs į Pavlodarą sulaukė pasiūlymo stoti mokytis į P.Čaikovskio aukštesniąją muzikos mokyklą. Ją baigė 1964 metais. Veliau sugrįžo gyventi į Kauną, pradėjo  dirbti Kauno valstybiniame muzikiniame teatre choro artistu.  Kelerius metus mokėsi šio teatro  aktoriaus meistriškumo kursuose. Baigęs juos, tapo teatro solistu. 

Smush Image Compression and Optimization