Stasiulytė Ineta

Ineta Stasiulytė – teatro ir kino aktorė. Gimė 1980 m. gegužės 17 d. Telšiuose. Čia ji pradėjo ir savo kaip aktorės kelią – vaidino Telšių Žemaitės dramos teatro vaikų ir jaunimo studijoje „Aglija“ (rež. Laima Adomaitienė). Á teatrą ją ši režisierė ir atvedė. Tais metais „Aglijos“ aktorių trupė nemažai gastroliavo, rodė savo pastatytus spektaklius ne tik Lietuvoje bet ir užsienyje. Būdama šešiolikmetė moksleivė ji gastrolių metu jau vaidino Monake, kunigaikštienės Grace Kelly, legendinės Holivudo aktorės, teatre. Tenesio Williamso pjesės interpretacijoje „Pasmerkti namai“ jai buvo patikėtas pagrindinis vaidmuo. Vaidino puikiai. Ji sukūrė vaidmenį ir studijos „Aglija“ pastatytame spektaklyje „Gėlėse“. Abu šie spektakliai tais metais Lietuvoje buvo tarp penkių geriausių pastatytų vaikų ir jaunimo spektaklių. 1995 m. Ineta tarptautiniame festivalyje „Baltic Satelid“ buvo apdovanota prizu už sukurtą geriausią moters vaidmenį, 1999 m. Telšiuose pelnė prizą „Magdelė“.

Visada svajojo tapti šokėja, mėgo baletą, domėjosi egzistenciniais klausimais. Kai Ineta baigė vidurinę, jai choreografė Anželika Cholina buvo sudariusi šokio programą. Vis dėlto pagrindiniu savo gyvenimo keliu ji pasirinko ne šokį, o teatrą – įstojo studijuoti aktorinį meną į Lietuvos teatro ir muzikos akademiją. Čia, sostinėje, ji pradėjo kurti vaidmenis Vilniaus mažajame bei „Domino“ teatruose. Á Vilniaus mažąjį teatrą įsiliejo kartu su visais kitais kurso draugais (režisierius Rimas Tuminas, tais metais kurdamas Vilniaus mažąjį teatrą, į jį pasiėmė visą savo kursą). Yra sukūrusi vaidmenis kino filmuose „Nepatyręs“, „Gautas iškvietimas 3“, vaidinusi keliuose televizijos serialuose ir kt.

2008 m. buvo apdovanota Auksiniu scenos kryžiumi kaip geriausia antraplanio vaidmens atlikėja – už sukurtą Lizos vaidmenį spektaklyje „Viskas gerai“ (Vilniaus mažasis teatras).

Lietuvoje Ineta žinoma ir kaip gera šokėja. Ji gyvendama su profesionaliu tango šokėju ir mokytoju Eduardu Chimenesu susilaukė dukters Upės. 2010 m. dalyvavo TV3 projekte „Šok su manimi“. Šio projekto metu artimai susipažino su šokėju D. Meškausku. Ši pažintis buvo lemtinga – jie pradėjo gyventi kartu1 ir 2018 m. spalio mėnesį susilaukė dukters.

_________________________

1 Rašimaitė Teodora, „I. Stasiulytė: štai tokia aš esu „neteisinga“ mergina“, Savaitė https://www.delfi.lt/veidai/zmones/istasiulyte-stai-tokia-as-esu-neteisinga-mergina.d?id= 53856053, 2012-01-07, žr. 2017-11-11.

 

Parengė Danutė Mukienė (Ramonaitė)

Smush Image Compression and Optimization