Aurimas Valujavičius

Iš Klaipėdos rajono kilęs, Kaune gyvenantis keliautojas entuziastas ir ekstremalas bei tinklaraštininkas Aurimas Valujavičius 2019 m. buvo pripažintas Lietuvos metų keliautoju „Lietuvos Kolumbu 2019“. Dar labiau jaunasis sportininkas pagarsėjo 2020-aiais, kai jis pasiekė naują Lietuvos rekordą –  baidare nuplaukė ilgiausią atstumą – į Lietuvos Gineso rekordų knygą jis pateko, su baidare perplaukęs Dunojų. Aurimas yra įkopęs į aktyviausius Čilės ugnikalnius ir su dviračiu apvažiavęs Skandinaviją. Na o norėdamas paminėti Stepono Dariaus ir Stasio Girėno skrydžio 90-ąsias metines, jis ryžosi vienviete irkline „Lituanica“ perplaukti ir 2023 m. perplaukė Atlanto vandenyną nuo Europos iki Šiaurės Amerikos žemyno, tapdamas pirmuoju lietuviu ir trečiuoju žmogumi pasaulyje, įveikusiu minėtą maršrutą. Atlantą A. Valujevičius perplaukė per 120 dienų, 14 valandų ir 48 minutes. Kelionę jis pradėjo 2022 m. gruodžio 26-osios ankstų rytą Ispanijos uoste, kuris yra Ajamontės mieste, ir, nuplaukęs 8 tūkst. kilometrų, finišavo Floridos valstijos Majamio miesto „Castle Harbor“ uoste (JAV).

Portale YouTube esančioje savo paskyroje (adresas https://www.youtube.com/@AurimasValujavicius/about) Aurimas rašo:

„Labas! Aš – Aurimas Valujavičius iš Kauno. Man 28-eri metai. Daugiausiai savo gyvenimo laiko leidžiu tyrinėdamas pasaulį visais įmanomais būdais: dviračiu, motoroleriu, baidare, pačiūžomis, pėsčiomis, žygiais ar ekspedicijomis. Be noro pažinti tai, ką gali pasiūlyti mus supantis pasaulis, turiu ir keletą kitų pomėgių: sportą, pirografiją, gitarą ir dar daug visko. […]“.

Klaipėdos rajono savivaldybės meras Bronius Markauskas 2023 m. A. Valujevičiui vienviete irkline valtimi įveikus Atlantą, pažymėjo, kad šis vieno žmogaus žygdarbis garsina Lietuvą ir Žemaitijos regioną, iš kurio kilę ir garsieji „Lituanica“ pilotai Steponas Darius ir Stasys Girėnas, kurių žygdarbis A. Valujevičių ir paskatino pasiryžti tam didžiuliui žmogiškųjų jėgų išbandymui.

1933 m. liepos 15 d. S. Darius ir S. Girėnas, be nusileidimo skridę 37 val. 11 minučių, įveikė 6 411 kilometrų. Tai buvo antras tuo metu skrydžio be nusileidimo pasiekimas aviacijos pasaulyje, įėjęs į transatlantinių skrydžių istoriją.

2023 m. Klaipėdos rajono savivaldybė, vadovaudamasi apdovanojimo atminimo ženklu „Už nuopelnus Žemaitijai“ nuostatais, pasiūlė A. Valujavičių apdovanoti atminimo ženklu „Už nuopelnus Žemaitijai“. Klaipėdos rajono savivaldybės mero Broniaus Markausko nuomone, A. Valujavičiaus plaukimas per Atlantą buvo drąsos, atsidavimo ir meilės Tėvynei išraiška, todėl jis vertas atminimo ženklo „Už nuopelnus Žemaitijai“. Prieštaraujančių tam nėra.

Aurimo tėvai – Tomas ir Inga Valujavičiai.

 

Parengė Virginijus Baranauskas

Smush Image Compression and Optimization