Banytė Agnė

Agnė Banytė – aktorė, režisierė. Gimė ir užaugo Telšiuose. Mokėsi Telšių „Kranto“ vidurinėje mokykloje. Teatru ją dar antroje klasėje sudomino režisierė Laimutė Pocevičienė. Mokydamasi Telšiuose lankė Žemaitės teatro vaikų ir jaunimo studiją „Savi“. L. Pocevičienės režisuotame spektaklyje „Liūdesys yra laisvas“ (2003 m.) Agnė vaidino vieną iš pagrindinių vaidmenų. Baigusi vidurinę, įstojo į Klaipėdos universiteto Menų fakultetą studijuoti režisūrą. Klaipėdoje jos kurso vadovai buvo režisierius Gytis Bernardas Padegimas ir pedagogas aktorius Darius Meškauskas.

Savo diplominį darbą – Piterio Sveto psichologinę dramą „Interviu“ (2009 m.) – ji pastatė Telšių Žemaitės dramos teatre. Spektaklis buvo gerai įvertintas tiek žiūrovų, tiek ir dėstytojų. Agnė yra sakiusi, kad „Tai buvo mano pirmasis kūrinys, visas išmylėtas ir išnešiotas“1.

Uostamiestyje baigusi režisūros bakalauro studijas Agnė išvyko į Airiją, kur gyveno jos šeima. Po metų grįžo į Lietuvą ir pradėjo dirbti Jurbarko kultūros centre, čia subūrė vaikų ir jaunimo studiją. Po trijų metų jai buvo pasiūlytas režisierės darbas Telšių Žemaitės dramos teatre. Tada Agnei buvo 28-eri. 2014 m. kartu su Žemaitės dramos teatro nepriklausomų aktorių klubu „Amplua“ atnaujino 2002 m. pastatytą Žemaitės spektaklį „Marti“. Jis turėjo didelį pasisekimą.

2014 m. gruodžio 6 d. į vyko jos režisuotos pjesės-monologo „Jordanas“, pastatyto pagal Anos Reinolds ir Moiros Buffini kūrinį, premjera. Šis spektaklis taip pat teatro specialistų buvo gerai įvertintas. Greitai po šios premjeros Agnė vėl atsisveikino su Žemaitės dramos teatru.

________________________ 

1 „Banytė: Kalbu temomis, kurios mane jaudina“, Telšių žinios http://tzinios.lt/a-basnyst-kalsbu-tesmosmis-kusrios-masne-jausdisna/, 2014-02-17 (žr. 2017-11-11).

Parengė Danutė Mukienė (Ramonaitė)

Smush Image Compression and Optimization