Meniu

Kovo 5 d. vyko Telšių Žemaitės dramos teatro spektaklio „Stabai ir žmonės“ antroji premjera

2026 m. kovo 5 d. vyko antroji Telšių Žemaitės dramos teatro naujausio spektaklio „Stabai ir žmonės“ premjera.
   
***   

Petras Vaičiūnas (1890–1959) – vienas iškiliausių tarpukario Lietuvos kultūros kūrėjų, rašytojas, poetas, dramaturgas, kuris pirmasis pradėjo rašyti dramas Kaune įsteigtam profesionaliam teatrui.

P. Vaičiūno pjesė „Stabai ir žmonės“ (1928 m.) – viena ryškiausių tarpukario Lietuvos dramų, kurioje autorius kritiškai žvelgia į to meto visuomenės ydas ir moralinį veidmainiavimą. Telšių Žemaitės dramos teatro mėgėjų trupė šią dramą, parašytą beveik prieš 100 metų, atgaivina spektaklyje „Stabelis“ pagal P. Vaičiūno pjesę.

Spektaklyje vaizduojamas dirbtinių autoritetų – „stabų“ – ir tikrųjų žmogiškųjų vertybių konfliktas, kuris aktualus ir šiandien. Tačiau šiandien savo stabus kuriame ir matome jau ne realiame gyvenime, o socialiniuose tinkluose ar internetinėse medijose. Spektakliu nesiekiama moralizuoti ar įteigti žmogiškųjų tiesų – tiesiog kviečiama su humoru pažvelgti į mūsų nesikeičiančią visuomenę.

Režisierius, inscenizacijos autorius – Donatas Žilinskas

Dailininkė – Giedrė Slavinskienė

Šviesos dailininkas -Sergej Simonenko

Garso režisierius – Mindaugas Drimba

Scenos ir dekoracijų technikas – Rolandas Lukošius

Vaidina: Jogaila Šimkus, Austėja Bistrubytė/Brigita Sankauskaitė, Julija Kneitienė, Antanas Nekrašius, Remigijus Macas, Vaclovas Butkus/Rolandas Normanas,Valentinas Šarpnickis, Aistė Korkadinovaitė Šiaudkulienė.

Spektaklio trukmė: 60 min.

Telšių Žemaitės dramos teatro informacija

Paskutinį kartą atnaujinta: 2026-03-06 8:54

Smush Image Compression and Optimization Skip to content