Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešojoje bibliotekoje liepos mėnesį – Gedimino Bytauto grafikos darbų paroda „Tiltas į visatą“

2022 m. liepos 1–rugpjūčio 1 dienomis Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešosios bibliotekos trečiame ir ketvirtame aukšte veikia Gedimino Bytauto grafikos darbų paroda „Tiltas į visatą“. 

Gediminas Bytautas yra Lietuvos Respublikos meno kūrėjas, Lietuvos nepriklausomųjų rašytojų sąjungos, asociacijos LATGA  ir LNRS narys.


Jis – dailininkas, poetas, muzikantas, filosofas,  universalus meta-postmodernistas, dviejų poezijos knygų – „Mano paties evangelija“ (2007 m.), „Už stiklo sienų“ (2011 m.) – ir poezijos knygos-paveikslų albumo „Melancholijos“ (2021 m.) autorius. Yra išleidęs ir du muzikos albumus – „Nonexistence of Existence“ (2013 m.) ir „World will disappear“ (2021 m.), keletą singlų: „Midnight dance“ ( 2020 m.), „Kai nutyla gamta“ (2021 m.), „Šlamėkit, Ąžuolai“ (2021 m.), „Marsietis“ (2022 m.), kartu su žmona Odile – „Black Cat“ (2021 m.) ir „Meilė tyra“ (2022 m.). Daug jo kūrybos paskelbta ir periodinėje spaudoje, įvairiuose almanachuose. Tapybos ir grafikos darbų yra įsigiję nemažai Lietuvos muziejų, bibliotekų.

 

Gediminas žinomas ir kaip aktyvus personalinių, grupinių ir duetinių parodų organizatorius (iš viso jų yra surengęs apie 40). Garsėja ir kaip poezijos renginių iniciatorius bei dalyvis.

G. Bytautas – vienintelis Lietuvoje dirba išskirtine grafikos technika – spec. markeriais ant drobės.

2021 m. LR Kultūros ministerija jam suteikė Lietuvos Respublikos meno kūrėjo statusą.

Daugiau apie autorių skaitykite: www.menas.in/gediminas-bytautas/.

Grafikos darbų paroda „Tiltas į visatą“

2010 m. G. Bytautas sukūrė naują saviraiškos stilių, kūrybos metodą, kurį meno kritikai įvardino meta-postmodernizmu. Tai sąvoka, atspindinti XX a. postmodernizmo naują kryptį, iš kurios gimsta meta-postmodernizmas, t. y. personalizuota abstrakcija, kuriai manierą ir gyvybę suteikia menininko asmenybė. Kūrėjo perteiktas vaizdinys suteikia interpretacijos lauką žiūrovui, sukuriantį tam tikrą ryšį tarp vaizdo ir jį priimančio asmens.

Meta-postmodernizmas yra transliacija į žiūrovo intelektą, nes kūrinį kiekvienas gali interpretuoti savaip, išryškinant atskiras jo detales, vėliau suvedant į visumą. Abstrakcionizmo ir postmodernizmo sąvoka išsiplečia, įgyja sparnus. Grįžtamojo ryšio tarp autoriaus ir žiūrovo dėka menas įgyja atspindžio ryšį.

Meta-postmodernizmo grafika kviečia žiūrovą tęsti ir perteikti tai savaip. Tai co-asmenybės ir būties meta samplaika, atspindinti kūrėją kaip asmenybę. Kūriniai, kaip meta visatos, suponuoja būčiai, jie tampa būties materija. Kartu ir co-būtis, bet kartu kaip atspindys būčiai per jį priimantį ir toliau transliuojantį asmenį.

Pavadinimas „Tiltas į visatą“ pasirinktas neatsitiktinai. Tai ryšys tarp įvairių pasaulių ir būties aspektų: tarp sąmonės ir pasąmonės.

 

Tekstas parengtas pagal Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešosios bibliotekos informaciją

Nuotraukose – Gediminas Bytautas , jo kūrinys ir parodos plakatas
Iliustracijos iš bibliotekos archyvo

Smush Image Compression and Optimization Skip to content