Spalio 6 d. Žemaičių dailės muziejuje startavo renginių ciklas „Kultūros slinktys: profesionalioji literatūra Plungėje“

Žemaičių dailės muziejus šį rudenį savo bičiulių laukia renginių ciklo „Kultūros slinktys: profesionalioji literatūra Plungėje“ literatūros vakaruose – susitikimuose  su talentingais, apdovanojimus pelniusiais poezijos, prozos kūrėjais, renginių metu bus pristatomos ir jų  knygos. 
Projektas startavo spalio 6-ąją. Tą dieną muziejuje su savo kūrybos gerbėjais susitiko poetas, dramaturgas, eseistas, prozininkas, dainų autorius ir atlikėjas Gintaras Grajauskas bei jo bičiulis muzikantas Kęstutis Baublys. 

 

Renginio dalyviai turėjo galimybę pamatyti muzikos ir poezijos skambesio kupiną premjerą „Smėlio radijas. Pirmoji laida“ (sukurta pagal G. Grajausko knygą „Nykstamai menkų dydžių poveikis megastruktūroms“, kuri yra įvertinta 32-ąja Lietuvos rašytojų sąjungos premija).
Pasak G. Grajausko, „Nykstamai menku dydžiu šiandien galime pavadinti labai daug ką. Tai tinka ir pačiai poezijai, ir poetui, ir apskritai bet kuriam žmogui, gyvenančiam savo gyvenimą. Juk žvelgiant kiek plačiau, kiekvieno iš mūsų gyvenimas yra labai menkas ir trumputis. Nykstamai menkas. O šios dramos pabaigoje herojus žus. Ir to niekas negali pakeisti. Ir ne taip svarbu, kokia aplinkui scenografija, kokie kostiumai, kokias eiles herojus ką tik deklamavo. Pabaiga yra neišvengiama. Todėl visi esame herojai, net jei mūsų gyvenimai – ištisa komedija“.

G. Grajausko kūrybos yra išversta į anglų, vokiečių, švedų, olandų, korėjiečių, suomių, lenkų, latvių, estų, rusų ir kitas kalbas.

 

Svarbiausi G. Grajausko apdovanojimai:

  • 1993 m. – Zigmo Gėlės-Gaidamavičiaus premija už geriausią metų poetinį debiutą;
  • 1999 m. – Ievos Simonaitytės literatūrinė premija;
  • 2000 m. – pripažintas „Poezijos pavasario“ laureatu;
  • 2003 m. – Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos premija už geriausią teatrinį debiutą; 2008 m. – Auksinis scenos kryžius už geriausią nacionalinės dramaturgijos kūrinį („Mergaitė, kurios bijojo Dievas“);
  • 2013 m. – Lietuvos Respublikos Vyriausybės kultūros ir meno premija;
  • 2022 m. – Jotvingių premija.

Žemaičių dailės muziejaus įgyvendinamą projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Plungės rajono savivaldybė.

 

Žemaičių dailės muziejaus informacija

Smush Image Compression and Optimization Skip to content