Raseinių krašto muziejuje – paroda „Eimunto Nekrošiaus meno fortas“

2021 m. spalio 15 d. Raseinių krašto istorijos muziejuje atidaryta Teatras Meno fortas  surengta paroda „Eimunto Nekrošiaus meno fortas“. Paroda muziejuje veiks iki 2022 m. sausio 15 dienos.


Muziejus, anonsuodamas šią parodą, pažymi, kad parodoje „pristatomi jau neberodomi spektakliai: Hamletas, Makbetas, Otelas, Metai, Giesmių giesmė, Faustas, Idiotas, Dieviškoji komedija. Eksponuojami režisieriaus kūrybinių bendražygių Nadeždos Gultiajevos ir Mariaus Nekrošiaus sukurtų spektaklių scenovaizdžių elementai, piešiniai, eskizai, kostiumai ir fotografijos iš̌ asmeninių archyvų. Su spektakliais susietos režisieriaus minčių ir užrašų citatos.

Ekspozicija, jau apkeliavusi režisieriaus kūrybai reikšmingas vietas – Neapolį Italijoje, Sankt Peterburgą Rusijoje, Liubliną Lenkijoje, Nacionalinę dailės galeriją ir Lietuvos teatro, kino ir muzikos muziejų Vilniuje, grįžta į Eimunto Nekrošiaus gimtinę – Raseinių kraštą: vietą, į kuria po ilgų kūrybinių kelionių grįždavo režisierius, vietą, kuri suteikdavo ramybę kūnui ir sielai. 

Parodos architektas Marius Nekrošius. Kuratoriai: Audronis Liuga ir Julija Reklaitė. Dizaineris Audrius Jankauskas.

***

Eimunto Nekrošiaus kūryba daugiau kaip tris dešimtmečius buvo tarptautinės teatro bendruomenės dėmesio centre. Nekrošius buvo vienas iš kelių Centrinės ir Rytų Europos šalių teatro menininkų, reikšmingai paveikusių šiuolaikinio teatro raidą ir atspindėjusių gilumines visuomenines šių šalių transformacijas. Šiam, vienam iškiliausių šiuolaikinės Lietuvos kultūros kūrėjų, tarptautinį pripažinimą pelnė jo unikalus, į nieką nepanašus meninis mąstymas, iš kurio gimė šiuolaikinio scenos meno žodyne jau prieš kelis dešimtmečius prigijęs terminas Nekrošiaus teatras.

 

 Raseinių krašto istorijos muziejaus informacija

Smush Image Compression and Optimization Skip to content