Liepos 13 d. ant Gondingos piliakalnio (Plungės r.) – penktasis istorijos, eksperimentinės archeologijos, rekonstrukcijos ir amatų festivalis „Gīva Gondinga“

   

2024 m. liepos 13 d. ant Gondingos piliakalnio (Plungės r.) vyko penktasis istorijos, eksperimentinės archeologijos, rekonstrukcijos ir amatų festivalis „Gīva Gondinga“

Festivalio programa:

10.00 val. PAŽINTINĖ EKSKURSIJA – ŽYGIS su kraštotyrininke, gide Lina Macijauskiene nuo Varkalių piliakalnių iki Gondingos piliakalnio. Susirinkimo laikas – 10.00. Vieta – Varkalių piliakalnių automobilių stovėjimo aikštelė.
  
Ekspukrijos dalyviai susipažino su šių vietovių istorine praeitimi, išgirdo sakmių, legendų, vietinių gyventojų autentiškų pasakojimų, poezijos ir išbandė naująjį tiltelį per Babrungą! Trumpesniam maršrutui buvo galima prisijungti 11:00 nuo tiltelio ir tęsti ekskursiją po Gondingos apylinkes.

Daugiau informacijos apie žygį tel. nr.: +37061672123

12.00 – 18.00 val. Istorinė stovykla su karybos ir buities rekonstrukcijų ekspozicija (Kuršių genties istorijos, kultūros ir karybos rekonstrukcijos klubas PILSOTS).

Festivalio metu vyko šaudymas lanku. Tai viena seniausių iki šiol praktikuojamų sporto šakų. Šaudymo iš lanko istorija yra glaudžiai susijusi su pačios žmonijos istorija. Manoma, kad lankas ir strėlė buvo pradėti naudoti dar Akmens amžiuje.
Liepos 13 d. ant Gandingos piliakalnio buvo galima išbandyti šį istorinį sportą savo rankomis, bei sudalyvauti šaudymo lanku konkurse. Visi buvo  kviečiami atvykti ir mokytis iš asociacijos „Fenikso plunksna“ narių.

Festivalyje dalyvavo amatininkai iš visos Lietuvos užsiimantys Vėlyvojo Geležies amžiaus amatais. Ant Gandingos piliakalnio buvo daromas mistinis (akmeninis) alus. Į festivalį atvykęs aludaris Artūras Masiliauskas žingeidiems klausytojams  atsakė į visus jiems rūpimus klausimus. Čia pat buvo daromas alus, tad procesą buvo galima pamatyti gyvai.

Veikė Vaikų kampelis su senoviniais žaidimais ir edukacijomis.

Prūsalių kaimo bendruomenės gaspadinės vaišino skaniausiu šiupiniu.
   
   
Žemaičių dailės muziejaus informacija

Smush Image Compression and Optimization