Kviečiame pasigrožėti išskirtiniais, muziką ir šokį primenančiais Marijos Žibūdienės sodais.
Autorinės parodos „Šiaudo variacijos“ atidarymas vyks kovo 28 d. 16.30 val. Žemaičių muziejuje „Alka“ (Muziejaus g. 31, Telšiai). Paroda veiks iki gegužės 1 d.
„Šiaudo variacijos“ – tai kelionė į kūrybos, tradicijos ir šiuolaikinių idėjų susikirtimo tašką. Sodų kūrimo procesas, kaip ir muzikinės variacijos, remiasi nuolatiniais pokyčiais ir pusiausvyros paieška. Tarp kvadratų ir trikampių, paprasto šiaudo ir sudėtingų formų atsiskleidžia subtilūs niuansai, kuriuose susipina intuicija, tyrinėjimas ir aistra.
Šiaudinius sodus autorė kūrė tiek asmeninėms šventėms, tiek svarbiems Lietuvos istorijos momentams, išsiskiria ne tik savo geometrinėmis formomis, bet ir simboline prasme. Kūriniuose kiekvienas šiaudelis kaip individualus muzikinis motyvas įgauna naują reikšmę. „Sodai – tai mano draugai, su kuriais nuolat bendrauju, kuriuos myliu. Sodai – tai darbas, reikalaujantis ramybės, susikaupimo, laiko ir fantazijos. Sodai – tai mano gyvenimo gyvoji kūrybos dalis, teikianti man džiaugsmą“, – sako menininkė.
M. Žibūdienė – kilusi iš Dzūkijos, muzikos studijas baigusi Vilniuje ir kūrybinį kelią pradėjusi Šiauliuose, yra choro dirigentė, dėstytoja ir menininkė. Jos kūryba tapo tiltu tarp senųjų tradicijų ir šiuolaikinio meno, jungiančiu praeitį su ateitimi ir suteikiančiu naują prasmingą formą. M. Žibūdienės gyvenime muzikos kalba tapo raktu į kitą kūrybą, pilną atradimų ir klausimų apie tai, kaip paprasti dalykai gali tapti stebuklu, jei tik žiūrime į juos su meile ir pagarba.
„Šiaudo variacijos“ – tai džiaugsmo, ramybės ir intuityvios kūrybos išraiška, kurioje kiekvienas šiaudelis tampa gyvenimo simboliu, o kiekvienas darbas – meditacija, reikalaujanti laiko, susikaupimo ir atsidavimo. Paprastuose, tačiau nepaprastai giliuose, šiaudų dirbiniuose gyvena ne tik tradicija, bet ir šiuolaikinio pasaulio sielos atspindys.
Žemaičių muziejaus „Alka“ informacija