Zenonas Radvila – tautodailininkas, gintaro meistras. Gimė 1942 m. Tauragės rajono Šiauriškių kaime.
IŠSAMIAU:
„Šaltinis:
http://www.tauragesmuziejus.lt/index.php/251-tautodailininko-zenono-radvilo-jubiliejine-paroda
ZENONAS RADVILAS gimė 1942 m. gegužės 16 d. Tauragės r., Šiauriškių k. Nuo vaikystės mėgo meistrauti: kalti, drožinėti, konstruoti. Tą pomėgį greičiausiai bus paveldėjęs iš senelio, kuris tarpukariu savo sodyboje Gaurės vlsč., Milgaudžių k. buvo įsirengęs kalvę, staliaus dirbtuves ir net vėjo jėgainę. Pirmieji Zenono darbai – prieš 50 metų imtos drožti medinės skulptūrėlės. Vėliau ėmėsi juvelyrikos. Nuo 1982–ųjų 18 metų dirbo „Dailės“ kombinate gintaro meistru–juvelyru.
Z.Radvilas – įvairiaplanis tautodailininkas, kuriantis medžio, metalo, gintaro dirbinius, puikiai įsisavinęs filigran techniką. Kūriniai pasklidę po Lietuvą, jų turi įsigiję Palangos Gintaro ir kiti muziejai, daug išvežta į užsienio valstybes. Z.Radvilas Tauragėje žinomas kaip ne kartą tvarkingiausia ir gražiausia respublikoje ir rajone pripažintos sodybos šeimininkas, kurią puoselėja kartu su žmona Aga. Dar 1982 m. jie pirmieji iš Tauragės rajono gavo respublikinio gražiausių sodybų konkurso laureatų apdovanojimą. 1998 m. Prezidentas Valdas Adamkus gražiausių sodybų savininkams, tarp jų ir Radvilų šeimai, Prezidentūros salėje įteikė padėkos raštus.
Nuo 1967 m. Z.Radvilas yra Lietuvos liaudies meno draugijos Klaipėdos skyriaus narys. Šiuo metu – Lietuvos tautodailininkų sąjungos Klaipėdos zonos Tauragės skyriaus pirmininkas. Dalyvavo zoninėse, respublikinėse, tuometinėse sąjunginėse ir tarptautinėse parodose, Dainų švenčių programose, ne kartą konkursinėse parodose pelnė laureato vardą. Už kūrybinę, visuomeninę veiklą yra apdovanotas daugeliu garbės raštų ir diplomų.
Pirmoji autorinė juvelyrikos darbų paroda buvo surengta Klaipėdoje 1983 m. 1992 ir 2003 m., savo 50–mečio bei 60–mečio progomis Z.Radvilas pristatė autorines parodas Tauragės krašto muziejuje. 2003 m. liepos 6-7 dienomis su savo kūriniais dalyvavo Pasaulio lietuvių dainų šventėje „Mes“, 2006 m. naujausius darbus pristatė Lenkijoje, Olštyno mieste. Jis yra nuolatinis bendrų tautodailės parodų bei regioninių liaudies meno parodų dėl „Aukso vainiko“ nominacijos dalyvis, ne kartą pelnęs prizines vietas.“