Sausio 20 d. Plungės kultūros centre vyko vaikų ir jaunimo liaudiškų šokių ansamblio ,,Žirginėliai“ 40-mečio koncertas ,,Mūsų širdyse gyvena šokis“

 

Plungės kultūros centro liaudies šokių ansamblis ,,Žirginėliai“ savo koncertais plungiškius, visą Lietuvą ir kitas šalis džiugina jau 40 metų. Kolektyvas yra aktyvus įvairių nacionalinių ir tarptautinių konkursų, festivalių dalyvis ir prizininkas. Ansamblis dalyvauja visose respublikinėse Lietuvos dainų šventėse. Kolektyvui nuo 1998-ųjų iki šiol vadovauja Sonata Kazlauskytė, akomponiatore dirba Rūta Černeckienė.

Sausio 20 d. šventiniame koncerte ,,Mūsų širdyse gyvena šokis“, skirtame ,,Žirginėlių“ 40-ties metų kūrybinės veiklos sukakčiai paminėti, pasirodys ne tik gausus būrys dabartinių kolektyvo šokėjų, bet ir keletas į sceną sugrįžusių anksčiau kolektyve  buvusių ansambliečių. Renginyje dalyvaus ir ansamblio įkūrėja Nijolė Vasylienė, buvę choreografai – Laima Iržikevičienė, Laima Monkevičienė ir Eglė Norkevičiūtė bei buvę kolektyvo kapelos, vokalinio ansamblio vadovai, akompaniatoriai. Kolektyvą su gimtadieniu sveikins ir savo šokiais džiugins ilgamečiai kolektyvo draugai, šokių kolektyvas ,,Luste“ iš Latvijos.

Artėjant šventei kolektyvo vadovė Sonata Kazlauskytė dalinosi mintimis apie kolektyvą ir solidžią sukaktį.

 

– ,,Žirginėliams“ – 40, Jūsų kūrybinei veiklai su kolektyvu – daugiau negu 25-eri. Ką Jums šios sukaktys simbolizuoja?
– Ansamblio kūrybinės veiklos jubiliejus gražus ir brandus. Daug įvairių programų per tą laikotarpį sulurta, kolektyvas kasmet aktyviai keliauja ir koncertuoja ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Na o mano darbo stažas – man lyg priminimas, kaip greitai bėga laikas ir kiek daug metų aš jau Plungėje ir šiame ansamblyje.

 

– Koks įvykis, susijęs su kolektyvo koncertu, išvyka ar repeticija Jums yra vienas įsimintiniausių ir kodėl?

 – Praėjusių metų paskutiniame koncerte, vykusiame Latvijos Tukumo mieste, prieš pasirodymą šokėjai taip jaudinosi, kad kai kurių net ištiestos rankos stipriai virpėjo. Na o po koncerto buvo ir tokių, kuriems dėl padarytų mažų klaidelių, kurių žiūrovai net nepastebėjo, ašaros per skruostus nuriedėjo. Tai matydama aš suvokiau, kokią didelę atsakomybę, būdami ansamblio nariais, „užsiaugina“  šokėjai ir kaip jie jautriai ir atsakingai rengiasi koncertams. 

Na o paskutinių repeticijų metu jaunuolių grupės vaikinų padovanotos rožės ir palinkėjimai artėjančių švenčių proga buvo dar vienas gražus ir įsimintinas įvykis, liudijantis, kad toks kolektyvo narių bendrystės jausmas užgimsta pas mus čia,  ,,Žirginėliuose“.

 

– Kaip per tą laikotarpį, kai kolektyve Jūs rūpinatės liaudies šokio puoselėjimu, populiarinimu ir išsaugojimu, pasikeitė tradicinio šokio kultūra, jį lankantys vaikai ir jaunuoliai?
– Nelabai pasikeitė. Ansamblį lankantys vaikai ir jaunimas dažniausiai kolektyve šoka po 12 metų. Jie puikiai supranta, kas yra šokio kultūra. Mums norisi būti kartu, bendrauti, koncertuoti ir keliauti. Liaudiškas šokis yra viena svarbiausių jų gyvenimo vertybių. Be to noriu su pasididžiavimu pasakyti, kad mes per koncertus šokame pasipuošę tradiciniais tautiniais kostiumais ir taip juos populiariname Lietuvoje ir visame pasaulyje. Džiugu, kad ir ansamblio šokėjų šeimų narių požiūris į mūsų veiklą yra atsakingas ir jautrus.

 

– Ką galite pasakyti apie „Žirginėlių“ 40 metų sukakčiai skirtą šventinį koncertą?

 – Jubiliejiniame koncerte dalyvaus apie 150 šokėjų. Džiugu, kad norą dalyvauti jame, bent laikinai sugrįžti į sceną parodė ir nemažas būrys buvusių ansambliečių. Viena koncerto vedančiųjų – taip pat buvusi mūsų kolektyvo šokėja.                                                                                                                                                              

 

Plungės kultūros centro informacija

  
Nuotraukoje – šoka „Žirginėliai“.
Nuotrauka – iš Plungės kultūros centro archyvo

Smush Image Compression and Optimization