Kovo 21 d. Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejuje su lankytojais susitiko kompozitorius Matas Samulionis ir menotyrininkė  Indrė Urbelytė  

    
Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus 2024 m. kovo 21-ąją lankytojus pakvietė į parodos „Tapatybė ir forma: Kazio Varnelio kūryba“ lydimąjį renginį ŠVYTINTYS KVADRATAI. ETNOGRAFINIS OPARTAS IR ŠIUOLAIKINĖ MUZIKA“. Jo metu kompozitorių Matą Samulionį kalbino menotyrininkė Indrė Urbelytė.

Kaip šiuolaikinis menininkas gali transformuoti tradiciją? Ar Kazio Varnelio optinę tapybą formavusi lietuvių liaudies tekstilė vis dar gali įkvėpti naujiems kūrybiniams atradimams?  

2022 m. rudenį atsakymo į šį klausimą ieškojo jaunosios kartos kompozitorius Matas Samulionis ir eksperimentinio kino režisierius Collinas Kluchmanas. Jų kūrinius įkvėpė abstraktūs lietuvių liaudies tekstilės raštai, kosmoso amžių menantys oparto ritmai ir tradicinės audimo technologijos, davusios pradžią ankstyvosioms kompiuterinėms sistemoms. Ruošiantis šį rudenį vyksiančiam Lietuvos sezonui Prancūzijoje, Matas toliau vysto pradėtą darbą – plėtoja sferinio garso instaliaciją.  Parodoje „Tapatybė ir forma: Kazio Varnelio kūryba“ vyksiančio pokalbio dalyviai pirmą kartą išgirs šio kūrinio ištraukas, turės galimybę susipažinti su kūrybos procesu ir Prancūzijos auditorijai pristatomo projekto detalėmis. 

 

***

Matas Samulionis – improvizatorius, kompozitorius, nuolat ieškantis balanso tarp akustinės ir elektroninės muzikos kūrimo metodų ir principų. Jus Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje Vilniuje baigė džiazo atlikimo, o vėliau improvizacinės ir šiuolaikinės muzikos atlikimo studijas. Magistro studijų metu susižavėjo analoginiais moduliariniais sintezatoriais, garsyno gilumu ir begalinėmis galimybėmis tembrui. Elektroninės muzikos žinias muzikantas gilino kaip elektroninės muzikos dueto „Artfcl“ narys, būdamas juo išleido ne vieną albumą. Lygiagrečiai vystė savo kūrybinius projektus, kuriuose atsirasdavo vis daugiau ir daugiau elektroninių muzikos įrankių. Šiuo metu muzikantas aktyviai dirba su šiuolaikinės elektroakustinės muzikos grupėmis „Quark Effect“, „The Last 2 Brain Cells“ bei „matuojasi“ meno tyrėjo statusą, siekdamas meno daktaro laipsnio. 

 

***

Indrė Urbelytė – XX a. vidurio Lietuvos dailės istorikė ir parodų kuratorė, Kazio Varnelio namų-muziejaus menotyrininkė. 

 

IŠSAMESNĖ INFORMACIJA: https://lnm.lt/renginiai/svytintys-kvadratai-etnografinis-opartas-ir-siuolaikine-muzika/ 

 

 Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejaus informacija

Smush Image Compression and Optimization Skip to content