Gegužės 8 d. Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejuje vyko parodos „Moteris su kamera XIX a. pab.–XX a. pr. Europoje – neįprasta, Palangoje – kasdienybė“ atidarymas

2024 m. gegužės 8 d. Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejuje vyko vieno eksponato parodos „Moteris su kamera XIX a. pab. – XX a. pr. Europoje – neįprasta, Palangoje – kasdienybė“ atidarymas.
Kas buvo toji moteris, kuri pirmoji Lietuvoje paėmė į rankas fotoaparatą ir įkūrė savo privačią „Fotografiją“ Palangoje?
XIX a. pabaigoje–XX a. pradžioje moterys menininkės, juolab fotografės, buvo retas reiškinys Europoje. Gal dėl šios priežasties, o gal dėl to, jog Paulina Mongirdaitė dirbo provincijoje, jos asmenybė bei darbai nesulaukė didelio tyrinėtojų susidomėjimo.
Parodoje pirmą kartą viešai pristatomas Paulinos Mongirdaitės 1903 metų portretas iš grafo Stanislovo Kazimiero Kosakovskio albumo yra vienas iš trijų žinomų jos portretų. O greta eksponuojamas tris grupines 1895 metų nuotraukas iš M. K Čiurlionio muziejaus lydi įdomi istorija, atvedusi prie eksponuojamo portreto.
Po parodos atidarymo vyko paskaita-diskusija „P. Mongirdaitės biografijos detektyvai“, kurioje dalyvaus fotografės gyvenimo ir kūrybos tyrinėtoja, Kretingos muziejaus istorikė Jolanta Klietkutė.

 

Lietuvos nacionalinio muziejaus informacija

Smush Image Compression and Optimization