Anaičių kapinynas

Anaičių kaimas priklauso Mažosios Lietuvos etnografiniam regionui.  Iki 1999 m. sausio 1 d. jis priklausė Klaipėdos rajonui, vėliau prijungtas prie Klaipėdos miesto. Tai viena šiauriausių kurorto gyvenviečių.  Jame yra valstybės saugomos senosios etnografinės kapinės, o šalia jų – kalvelė, Pakapiu vadinama. Tai ir yra X–XI a. datuojamas Anaičių kapinynas Vykdant šioje kalvelėje ūkinius darbus (kasant rūsius) ir vykdant kasinėjimu yra aptikta pavienių archeologinių radinių bei jų sankaupų (keramikos, metalinių dirbinių iš suardytų kapų, ietigalių, apyrankių, diržų sagčių, ir kitų šios vietovės istoriją liudijančių radinių.
Anaičių kapinynas dėl savo archeologinių vertingųjų savybių 2009 m. vasario 12 d. įtrauktas į Kultūros vertybių registrą (unikalus kodas  32634). Jo teritorijoje yra griautinių ir degintinių kapų, su įkapėmis. Dalis jų sunaikinta ir apardyta statant įvairius pastatus bei kitus statinius, įrengiant kapines, tiesiant kelią. 1997 m. šio kapinyno ieškojo archeologas V. Šimėnas. 

 

Parengė Danutė Mukienė

 

Nuotraukoje – Anaičių  kapnyno fragmentas. Fotografas nežinomas. Nuotrauka iš RKIC archyvo

 

Tekstas paskelbtas 2022-01-16

 

Publikacija parengta įgyvendinant 2022 m. Lietuvos kultūros tarybos remiamą projektą „Žinoma ir nepažinta Palanga: 10 virtualių turų po kurortą“


 

Smush Image Compression and Optimization